Zlínská neurochirurgie má kvalitnější mikroskop

Neurochirurgové ve zlínské nemocnice pracují s novým mikroskopem za 11 milionů korun. Přístroj byl financován z evropských zdrojů a ve srovnání se starším typem mikroskopu rozšiřuje možnosti neurochirurgické operativy.

Přístroj je nezbytným vybavením neurochirurgů při náročných, několik hodin trvajících operacích již čtyřicet let. Technologie mikroskopického zobrazení udělala v posledních letech bouřlivý rozvoj. Nový operační mikroskop oproti předchozím typům zlepšuje významně rozlišovací schopnosti především u onkologických a cévních operačních výkonů, a to díky novým zobrazovacím způsobům jako je fluoroskopie a infračervené záření.

„Operatér tak lépe rozezná i bezpečněji odoperuje určité typy tumorů a cévních malformací. Ročně uděláme na neurochirurgii ve Zlíně přes tisíc operací, z toho sedm stovek s použitím mikroskopu,“ uvedl primář neurochirurgického oddělení Michal Filip.

Nový operační mikroskop s doplňujícími moduly je v současné době standard pro operativu na všech akreditovaných neurochirurgických pracovištích v Česku. Bude přínosem pro pacienty indikované k neurochirurgickým operacím z celého Zlínského kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *