Cholera? Základem je hygiena

Cholera je akutní průjmové onemocnění způsobené bakterií Vibrio cholerae. Po poměrně krátké inkubační době (1-5 dnů, někdy i jen několik hodin) postihnou nakaženého intenzívní průjmy, případně i zvracení.

Velmi rychle postupující dehydratace člověka ohrožuje na životě, na místě je antibiotická léčba a především rehydratace infuzní terapií. V našich podmínkách je pro lékaře možné onemocnění zvládnout na jednotce intenzivní péče. Cholera je infekce velmi nepříjemná, nicméně smrtnost na toto onemocnění je přibližně jedno procento a týká se pacientů, kteří nebyli léčeni.

„V posledních měsících dosáhl počet lidí nakažených cholerou ve světě řádu desetitisíců – onemocnění se vyskytlo v několika zemích, například v Tanzanii či Etiopii. Našich občanů se cholera může týkat, pokud tyto rizikové země navštíví, proto jim doporučujeme využít rad a možnosti vakcinace v očkovacích centrech a při cestování přísně dodržovat hygienická doporučení,“ uvedl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v souvislosti s dvěma pacienty, kteří byli v tomto týdnu hospitalizováni s průjmovým onemocněním po návštěvě Tanzanie.

„Laboratorní vyšetření potvrdila u českých pacientů navrátivších se z Tanzanie jeden případ epidemické cholery, u druhého se jednalo o choleře podobné průjmové onemocnění. Cholera je spojena s velmi nízkými sociálními a hygienickými standardy, zatímco u nás jsou tyto standardy vysoké, proto šíření cholery v České republice nepředpokládáme,“ sdělila hlavní hygienička Eva Gottvaldová.

Ve spolupráci s Hygienickou stanicí Hlavního městka Prahy byla nicméně přijata protiepidemická opatření a kontaktovány příslušné zahraniční instituce.

Při cestování do rizikových zemí by se lidé měli řídit doporučeními epidemiologů, měli by využít možnosti očkování a přísně dodržovat hygienická pravidla. V rámci předcházení infekce je vhodné používat výhradně balenou vodu, a to nejen na pití, ale i na čištění zubů či omývání ovoce a zeleniny. Vedle vody jsou nejrizikovějšími potravinami syrové mořské plody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *