Co je pro nemocnici nejdůležitější? Parkoviště!

Před Nemocnicí České Budějovice výrazně přibyl počet parkovacích míst. Na místě bývalé transfuzní stanice bylo slavnostně otevřeno nové dvoupatrové parkoviště, díky kterému nyní u hlavního vstupu do areálu zaparkuje 497 automobilů, což je dvojnásobek dosavadní kapacity.

„Veřejnosti slouží spodní plocha nového parkoviště, která má kapacitu sto padesát parkovacích míst. Horní část je určena převážně zaměstnancům. V budoucnosti může dojít k uvolnění druhého patra pro veřejnost, protože se uvažuje o vybudování dalšího parkoviště pro zaměstnance,“ uvedl vedoucí Oddělení stavebních investic František Bostl.

Celkové náklady na výstavbu parkoviště činily 37 milionů korun. „Tato investice je kompletně financována z vlastních zdrojů bez dotací a úvěrů,“ zdůraznil Bostl.

Předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon upozornil, že parkoviště monitoruje kamerový systém. „Bylo také osazeno digitálním ukazatelem, který informuje o počtu volných míst. Řidiči tak mají na parkovišti snazší orientaci,“ dodal.

Rozšiřování parkovacích míst řeší Nemocnice České Budějovice neustále. Nyní svým pacientům a jejich návštěvám poskytne včetně stání v ulici L. B. Schneidera celkem 482 parkovacích míst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *