Efektivní zákrok proti inkontinenci

Rychlá a efektivní je operace, pomocí níž dokáží písečtí lékaři vyřešit inkontinenci žen. Tento symptom postihuje až 40 procent ženské populace nejčastěji ve věku padesáti let. Lékaři písecké nemocnice přitom dokáží inkontinenci (neboli unikání moči) doživotně vyřešit a odstranit nepříjemný společenský problém.

„Operaci z důvodu stresové inkontinence provádíme v krátké narkóze, kdy provedeme malý řez v pochvě a mezi pochvu a močovou trubici zavedeme tenkou, lehkou, tahuprostou trvanlivou pásku. Řez sešijeme vstřebatelným stehem. Tato páska pak podpoří uzavření močové trubice a udržení moči i při takových manévrech jako jsou poskoky, běh, tanec, zvedání břemen nebo kašel,“ uvedl Michal Turek, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Písek a vedoucí Urogynekologického centra.

Urogynekologické centrum písecké nemocnice je v Jihočeském kraji největším pracovištěm svého druhu. Lékaři zde každoročně provedou zhruba dvě stě operací souvisejících s řešením inkontinence nebo pánevních sestupů. Pro srovnání, před deseti lety těchto operací provedli zhruba čtyřicet ročně.

„Na našem pracovišti jsme schopni ušít na míru každé pacientce konkrétní až individuální výkon v léčbě inkontinence či sestupů pánevních orgánů. V počtu pacientek a kvalitě výkonů i zkušeností operatérů patříme k české  špičce. Počtem zavedených pásek proti inkontinenci se řadíme mezi pět největších pracovišť v tuzemsku,“ uvedl ředitel Nemocnice Písek Jiří Holan.

K operacím pánevního dna se ženy mohou objednat na doporučení svých gynekologů či praktických lékařů, mohou ale přijít i samy. Operace v písecké nemocnici hradí pojišťovny, a to jak zavedení pásky proti inkontinenci, tak i síťkové operace.

One Response to Efektivní zákrok proti inkontinenci

  1. Pavla napsal:

    Je dobře, že je dnes již léčba inkontinence úspěšná, nemusí se tolik lídí trápit. Babička trpěla inkontinencí více než 10 let a tím se úplně uzavřela a přestala skoro chodit ven. Poslední dobou slýchám čím dál častěji, že inkontinencí trpí i mladí muži, viz. článek: https://www.dentimedshop.cz/cs/pan-martin-od-31-let-resim-svou-inkontinenci.html. Což dříve moc nebývalo, nebo se jenom o tom nemluvilo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *