Inhalátory pro zlínské děti

Zástupci Nadačního fondu Kapka naděje – prezidentka Vendula Pizingerová a ředitelka Elen Švarcová –předaly dětskému oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně čtyři ultrazvukové nebulizátory za 130 tisíc korun. Hospitalizovaným dětem pomohou s léčbou respiračních onemocnění, laryngitidy, zánětu průdušek, ale také například hlubokého zápalu plic. 

Nebulizátor, nebo také nebulizér, je oborné pojmenování přístrojových inhalátorů. Nebulizací se rozumí inhalace léčebné tekutiny prostřednictvím speciálního přístroje. Inhalační terapie je jednou z nejčastějších metod léčby respiračních onemocnění. Pomáhá také předcházet rýmám a chřipkám, urychlovat uzdravení a zmírňovat alergické potíže. Důležitý je nejen její lokální účinek bez zatížení organismu, ale i schopnost působit v periferních částech dýchacích cest.

„Máme z dřívějška dva tyto přístroje a jsme s nimi maximálně spokojeni. Proto jsme rádi, že se jejich počet výrazně zvýší,“ uvedla primářka dětského oddělení Lucie Svitálková.

Kapka naděje s dětským oddělením zlínské nemocnice spolupracuje pravidelně. „Naše nadace je každý rok součástí doprovodného programu dětského filmového festivalu, a tak se snažíme při této příležitosti také navštívit malé pacienty ve zlínské nemocnici. A samozřejmě nechodíme s prázdnou,“ řekla prezidentka fondu Vendula Pizingerová.

Dětské oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati je největším pediatrickým lůžkovým zařízením Zlínského kraje, v letošním roce navíc slaví 80 let od svého založení .

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *