Hemeroidy? Poradí v Písku

Podle lékařů není dobré potíže s vyprazdňováním podceňovat. Češi jsou na prvních světových příčkách v nádorech tlustého střeva. V písecké nemocnici radí, jak lze onemocněním a hemeroidům předcházet. Kde každoročně s hemeroidy ošetří více než tři stovky pacientů.

„Kvůli rostoucímu počtu obézních lidí, sedavému způsobu života, vysokému tlaku a nesprávné skladbě potravin se zvyšuje i množství a intenzita poruch vyprazdňování. Dochází ke zřetelnému nárůstu onemocnění v oblasti konečníku, nejčastěji hemoroidů. To jsou shluky žilek v oblasti konečníku,“ uvedl Libor Daniel, vedoucí Proktologické poradny písecké nemocnice, která se zabývá nezhoubnými onemocněními konečníku.

Poradna funguje od roku 2000 a za posledních 15 let v ní bylo ošetřeno téměř pět tisíc pacientů.  Je otevřena každou středu. Pacienti nemusejí chodit nalačno.

„Nejprve se jich ptáme na dosavadní onemocnění. Dále provádíme fyzikální vyšetření konečníku prstem v rukavici. Následuje vyšetření endoskopickým přístrojem – rektoskopem a dle nálezu se s pacienty dohodneme na dalším postupu. Při menším nálezu se obejdeme bez chirurgického zákroku, kdy postačí dodržovat dietní opatření, používat farmakologické přípravky, eventuálně hemoroidy ošetříme takzvaným měkkým laserem. U větších nálezů pak volíme radikálnější chirurgické řešení – tedy operaci. Způsob operační metody volíme pro každého pacienta individuální,“  potvrdil Daniel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *