Šumperská porodnice budoucí maminky táhne

Nově zrekonstruovaný porodní sál s extra velkou porodní vanou, nový primář nebo vstřícný přístup personálu. Důvodů, proč se ženy, třeba i ze vzdálenějších regionů, rozhodují pro šumperskou porodnici je však mnohem víc. Možná také proto se v letošním roce narodilo v Šumperku víc dětí, než v uplynulém prvním půlroce. Celkem pomohli šumperští zdravotníci za prvních šest měsíců letošního roku na svět už 475 dětem.

„V porovnání s rokem 2016 se u nás narodilo o sedmnáct dětí více. Přízeň maminek nás těší a v našem úsilí nepolevíme a rozhodně budeme dál pracovat na tom, aby u nás byly rodičky maximálně spokojené,“ řekla vedoucí porodní asistentka šumperské nemocnice Anna Holinková.

Co se týče jmen, volí rodiče pro své ratolesti stále tradiční česká jména. V šumperské porodnici se letos rodí nejvíc Elišek, Jonášů, Filipů či Tomášů. „Ale také jsme na svět pomohli třeba malému Brianovi, Laurentiu Nicolasovi. U holčiček se pak objevují netradiční jména jako Meggi, Ebba, Inna, Tea, nebo Issabella,“ dodala vedoucí porodní asistentka.

Přestože je šumperská porodnice mezi maminkami oblíbená a narodí se zde každoročně zhruba tisícovka dětí, je podle Anny Holinkové každý porod jiný. Vzpomíná například na porod chlapečka, který letos přišel na svět přirozenou cestou a vážil přitom neuvěřitelných 4765 gramů.

Do šumperské porodnice přijíždí stále častěji i maminky, které pochází například ze Svitavska. Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, včetně duly, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také nedávno zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *