Thomayerova nemocnice má nové vybavení

Přístroje a zařízení pořízené z finanční dotace magistrátu převzal v pavilonu B3 pražské Thomayerovy nemocnice ředitel Zdeněk Beneš.

„Jak jsme se mohli přesvědčit, přístroje slouží svému účelu, zlepšují vyhlídky pacientů na rychlejší a úplné uzdravení a v neposlední řadě usnadňují práci personálu. Jsem rád, že přibližně milionová finanční injekce má takto pozitivní dopad,“ poznamenal radní pro zdravotnictví Radek Lacko.

Nemocnice si pořídila dvě motodlahy, zvedák a dvě bariatrická lůžka.

Nové zařízení výrazně usnadňují zdravotnickému personálu práci a manipulaci s pacientem, zlepšují bezpečnost a pohodlí pacientů a mají význam a použití při léčbě a rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů.

Motodlaha je rehabilitační zařízení, které se využívá zejména jako součást standardní rehabilitační léčby u ortopedických a některých neurologických diagnóz. Nejčastěji se jedná o poranění kyčelních, kolenních či ramenních kloubů. Dále se využívá jako nedílná součást včasné a efektivní rehabilitační léčby u pooperačních stavů např. u pacientů po artroskopických výkonech, výměně kloubů.

Zvedák provádí nejen vertikalizaci ale umožňuje navíc pohyb dolní a horní části těla v kombinaci, což přispívá ke zlepšení celkové kondice pacienta.

Bariatrická lůžka (na snímku) umožňují komfortní péči o pacienty s nadváhou. Kromě bezpečnosti pacienta i personálu znamená usnadnění práce a minimalizuje nutnost přesunu pacienta z lůžka na lůžko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *