Nový ultrazvuk odhalí dříve nádory

Pacienti všech věkových kategorií od dětí až po seniory jsou nyní v Nemocnici Valašské Meziříčí vyšetřováni nejmodernějším ultrazvukovým přístrojem. Radiodiagnostické oddělení bylo vybaveno novým ultrazvukem, který nabízí podstatně vyšší kvalitu zobrazení, což lékařům umožní zachytit patologické stavy v ranějších stádiích.

Nový ultrazvukový přístroj umožňuje dříve zachytit změny ve smyslu nádorů, zánětů či jiných patologií. „Široká snímací pole umožňují zobrazit tkáně v širším rozsahu a zlepšují tak orientaci ve vyšetřovaných oblastech. Nové technologie také zlepšují přehlednost hluboko uložených orgánů i u robustnějších pacientů, u nichž jsme na starších přístrojích měli potíže tyto orgány zhodnotit,“ vysvětlila primářka radiodiagnostického oddělení Radmila Hurská.

K přesnějšímu hodnocení změn rovněž přispívá kvalitnější barevné mapování se zobrazením i pomalých cévních toků. „V případě jednotlivých orgánů to má význam opět u nádorů či zánětů. Také však při klasických cévních vyšetřeních končetinových cév – tepen i žil, kdy jsme schopni zobrazit i pomalý krevní průtok v hodně poškozených cévách a přispět k rozhodování o dalším léčebném či diagnostickém postupu u pacientů,“ doplnila primářka Hurská.

Nový přístroj je vybaven plochým LCD monitorem, který je upevněn na pohyblivém rameni, což usnadňuje manipulaci s pacientem. Samotné vyšetření je maximálně šetrné a bezpečné, neboť přístroj nepoužívá rentgenové záření. Přístroj navíc nově ukládá data na vestavěný harddisk a umožňuje snadnou a rychlou archivaci vyšetření.

Na ultrazvukových pracovištích Nemocnice Valašské Meziříčí je denně vyšetřeno několik desítek pacientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *