Přerovská nemocnice učí příbuzné pečovat o pacienty

Rodinám, které mají zájem pečovat o své rodinné příslušníky v domácím prostředí, a také všem blízkým, kteří chtějí podpořit návrat pacientů do domácího prostředí i jejich rychlejší uzdravení, nabízí Nemocnice Přerov nově možnost individuálních konzultací i zácviku.

Fyzioterapeuti rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov nabízejí zacvičení členů rodiny pacienta v rámci rehabilitační péče v průběhu hospitalizace, a to vždy individuálně a s ohledem na aktuální zdravotní stav pacienta.

„Cílem je zvýšit aktivitu pacienta na lůžku již během hospitalizace a urychlit tak jeho návrat do domácího prostředí, a léčit se za pomoci blízkých či členů rodiny, kteří si osvojí základní potřebné dovednosti v oblasti rehabilitační péče,“ vysvětlila Jana Studeníková, vedoucí fyzioterapeut Nemocnice Přerov.

Nabídky mohou využít rodinní příslušníci osob, které jsou hospitalizovány v Nemocnici Přerov.

Hlavní náplní konzultací je teoretický i praktický nácvik rehabilitační péče o pacienta v průběhu hospitalizace na lůžku, zácvik na domácí cvičení s pacientem nebo také návrh a prezentace vhodných kompenzačních pomůcek.

„Na lůžkových odděleních často vídáme situace, kdy má rodina velký zájem o svého blízkého, ale kvůli neznalosti se bojí s pacientem manipulovat, pomoci mu do sedu, nebo se s ním třeba projít. Přitom právě v doprovodu blízkých pacienti často dosahují největších pokroků, protože se cítí příjemněji i bezpečněji,“ dodala Studeníková. Znalosti a dovednosti získané při konzultacích využijí rodinní příslušníci při návštěvách blízkých v nemocnici i při pozdější péči o ně doma.

Konzultace probíhají každý týden vždy ve středy a pátky od 14 do 15 hodin na základě objednání na konkrétním lůžkovém oddělení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *