Nejlepší vybavení pro operaci mozku a páteře dorazilo do Olomouce

Špičkové pomocníky dostali k ruce neurochirurgové Fakultní nemocnice Olomouc. Jako první v Česku začnou při operacích mozku a páteře využívat moderní O-rameno druhé generace v kombinaci s velmi přesnou navigací, která je celosvětovou novinkou.

Olomoucká fakultní nemocnice si pořídila O-rameno jako první v celé východní Evropě. „Celý systém des technici přímo před Neurochirurgickou klinikou postupně vybalili z velkých dřevěných beden, ve kterých putoval od amerického výrobce z Bostonu a Louisville v Coloradu letadlem a poté přes Holandsko, Belgii a Německo kamionem až na místo určení,“ popsal mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Po montáži technologie na neurochirurgických operačních sálech, systém pak bude muset projít ještě přísnými zkouškami a teprve potom jej budou moci specialisté začít využívat při operacích pacientů.

Výhodou je šetrnější, přesnější a bezpečnější postup při operacích mozku i páteře a také menší radiační zátěž pro nemocné i personál. Pořizovací cena špičkové technologie je 25 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *