Aloe Vera

Aloe vera rostlina byla používána více než 5000 let. Starobylí Egypťané ji nazvali „rostlinou nesmrtelnosti“ a jiné civilizace jako Mezopotámci, Řekové a Indiáni ji používali pro své prospěšné vlastnosti. Rod Aloe patří do rodiny Liliaceae. Nejoblíbenějším a nejčastěji používaným druhem je Aloe barbadensis Miller.

Čerstvá šťáva získaná z listů Aloe vera (Aloe barbadensis Miller) obsahuje více než 160 různých látek. Mezi nimi bychom měli uvést vitaminy A, C, E, vitamíny skupiny B, minerály (vápník, hořčík, železo, zinek atd.), aminokyseliny (lysin, threonin, valin, fenylalanin, tryptofan, arginin, leucin, enzymy s vysokým obsahem polysacharidů.

Polysacharidy jsou nejhojnější sacharidy. Polysacharidy jsou důležité, protože slouží jako zdroj energie a jako konstrukční složky našeho těla.

Aloe vera je čistič a detoxifier působící na zažívací trakt a jeho buňky. Vyčistí střevní trakt, pomáhá obnovit hladinu vody v tlustém střevě a každodenně podporuje obnovu milionů buněk v orgánech našeho těla. Současně tím, že přispívá k čištění střev, upřednostňuje vstřebávání živin z potravy, což zlepšuje naši výživu.

Aloe vera se také používá v kosmetice. Je velmi bohatá na živiny a další zajímavé látky, které mají jizvy, koagulační, zvlhčující, antialergické a dezinfekční vlastnosti. Obsahuje lipidy, které udržují pokožku hladkou a zdravou, pomáhají udržovat buňky společně a stimulují zadržování vlhkosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *