Shiitake, Reishi: houby pro zdraví

Stres z našeho životního stylu, špatné stravovací návyky a nemluvě o sezónních změnách, přispívají ke vzniku problémů odvozených od oslabeného imunitního systému.
Tradiční čínská, japonská a korejská medicína používají houbové odrůdy vybrané pro své přínosy pro zdraví, zejména jejich pozitivní účinek na imunitní systém a protože jsou dostupné na trhu jako doplňky stravy. Nejvýznamnější jsou Shiitake, Reishi.

S jistotou, kterou tisíce let studia a praxe dává, jsou výrobky, jako jsou výtažky z organických hub, v současné době uváděny na trh pro zdravotní účely. Škála hub s důležitým přínosem pro zdraví, která se pohybuje od imunostimulačního účinku, který je na podzim skutečně důležitý, s nižšími teplotami a větším vystavením dýchacích problémům, pomáhá při hubnutí a zlepšuje lipidový profil a dokonce může přispět k obnově po chemoterapii nebo radioterapii.

Shiitake (Lentinus edodes) je druhá nejvíce kultivovaná houba na světě. Jeho japonské jméno se odkazuje na strom, typ kaštanu, kde roste. Je to dobrý zdroj aminokyselin, minerálů a vitamínů. V tradiční čínské medicíně se Shiitake považuje za aktivující průtok krve a používá se k léčbě nachlazení, virů a jiných onemocnění, jako jsou bolesti žaludku nebo bolesti hlavy. Stimuluje imunitní a zažívací systém, má také kardiovaskulární účinky a je antimikrobiální.

Vlhké, tmavé, zalesněné hory v Asii jsou přirozeným stanovištěm Reishi (Ganoderma lucidum). Tato houba je široce používána v tradiční čínské medicíně. Na rozdíl od Shiitake, nelze ji konzumovat s ohledem na jeho hořkou chuť a tvrdou konzistenci, proto je podáván jako extrakt. Má mnoho přínosů pro zdraví: zvyšuje odolnost těla proti bakteriím, parazitům a virům, pomáhá snižovat krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a inhibuje agregaci krevních destiček, což pomáhá předcházet problémům s oběhem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *