pH Minerals upravuje acidobazickou rovnováhu

Acidobazická rovnováha je kombinace mechanismů zabezpečujících, aby tělesné tekutiny (zejména krev) nebyly příliš kyselé ani příliš zásadité. Náš organismus funguje optimálně pouze tehdy, jsou-li tělesné tekutiny chemicky neutrální či příliš neutrální.

Optimální hodnota buněčného potenciálu vodíku (pH) v rozmezí hodnot 7,35-7,45.

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob.

Již roku 400 př.Kr. řekl Hippokrates: „Ze všech složenin našich tělesných sil se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější“.

Překyselení organismu vzniká zpravidla v souvislosti s životním stylem. Zejména nevhodné složení stravy, stres, kouření a nadměrné pití alkoholu jsou příčinou mnoha negativních důsledků.

Dalšími příčinami je nadměrné užívání léků, cukru, nahromaděné napětí a všemožné jedovaté zplodiny životního prostředí.

Stres odbourává zásady, překyseléné tělo odebírá minerály kostem, tělu se nedostává energie.
Porušení acidobazické rovnováhy se projevuje únavou, tlakem v oblasti žaludku, plísňovým onemocněním, nespavostí, bolestí hlavy, případně střevními potížemi. Překyselením organismu se ztrácí pružnost červených krvinek.

Chronické překyselení organismu se projevuje nejen v krvi, ale jeho důsledky lze pozorovat změnami na kloubech, řídnutím kostí, vypadáváním vlasů, sníženou obranischopností organismu.

Příčinou překyselení je také přílišná konzumace masa, uzenin, těstovin, mléčných výrobků, vína, vajec, ryb, čokolády, černého čaje, což jsou všechno kyselinotvorné potraviny.

Vhodné potraviny ke snížení míry překyselení jsou dostatek ovoce a zeleniny, saláty k jídlu, zeleninové polévky, sušené ovoce v müsli, chléb s ředkvičkami a pažitkou. Dále je vhodný celer, rajčata, maliny, hrušky, houby, květák, kapusta, brokolice, mrkev, zázvor, špenát, okurky, ořechy, hlávkový salát, olivy, med, česnek, cibule a překvapivě také citrón nebo plzeňské pivo.

pH Minerals je doplněk stravy, který byl speciálně vyvinut a vyroben na úpravu acidobazické rovnováhy organismu (odkyselení organismu).

Přípravek je také vhodný k doplnění základních organických minerálů a díky přídavku čekankové vlákniny i pro podporu normálního fungování trávícího traktu. Díky jedinečnému složení a vyváženému poměru surovin patří mezi špičku nejen na českém trhu.

 

 

 

 

 

 

 

 

www.olimpextrading.cz

…. vše pro Vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *