PMS, nepravidelná menstruace, klimakterium

Wild Yam neboli Smldinec používali jako léčivou bylinu už Mayové a Aztékové – a to zejména k léčbě bolesti.

Mnoho a mnoho let se využívá Smldinec chlupatý v reprodukčním zdraví žen, při premenstruačního syndromu i při menopauzálních problémů.

Premenstruační syndrom je v dnešní době velmi častým problémem žen.
Může začít již osm až patnáct dní před plánovanou menstruací a vyznačuje se výkyvy nálad, plačtivostí, citlivostí prsů, břicha, depresemi, obrovskou chutí na jídlo, bolestmi hlavy nebo celkovou skleslostí.


Smldinec chlupatý
 bylinka původně z Číny. Ve středověku se odtud rozšířila do Ameriky. Užívá se po staletí již za doby Aztéků a Mayů se užívala jako léčivá bylinka pro širokou škálu onemocnění jakou jsou ženské problémy a tišení bolesti při porodu miminka. Má antioxidační schopnosti.

působí na

  • správné fungování žláz s vnitřní sekrecí, na to úzce navazuje stabilizace hladiny hormonů u žen i mužů a zpomalení procesu stárnutí

  • reguluje menstruační cyklus a zmenšuje bolestivé a nepříjemné symptomy v období klimakteria (emocionální nevyrovnanost, deprese, pocení, návaly, únava, závratě a poruchy spánku)

  • působí proti křečím reprodukčního a zažívacího ústrojí a při kolikových bolestech syndromu dráždivého střeva

  • má vitalizační a omlazující efekt, antirevmatické účinky, ulevuje od bolestí dělohy, při zánětech vaječníků a žlučníku.

Wild Yam neboli Smldinec chlupatý obsahuje steroidní saponiny (dioscin a diosgenin), fytosteroly (beta-sitosterolu), alkaloidy (dioscorin), taniny, škrob, muciny, aminokyseliny (arginin, glutamin, leucin, tyrosin), vápník, chrom, měď, železo a vitamin C, třísloviny.

www.olimpextrading.cz

…… vše pro Vaše zdraví

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *