Jak doma přežít horko 

Suchý a přehřátý vzduch unavuje, způsobuje nevolnost, bolesti hlavy a apatii.

Samozřejmě pomoci může zvlhčovač vzduchu, ale jejich pořízení není zrovna levná záležitost.

Máme pro Vás pár užitečných rad :-)

Správně větrejte a držte okna zavřená

Ochlazení otevřením oken bude fungovat jen ve chvíli, kdy vnější teplota není vyšší než 25 °C. Pokud je vyšší, je lepší držet okna zavřená. Větrejte proto hlavně večer a přes noc, kdy se vzduch alespoň trochu ochladí, a snažte se ho dostat do celého domu.

Pozor na žaluzie
Pokud používáme k zastínění hliníkové žaluzie, rozhodně bychom je měly po západu slunce vytáhnout!
Hliník dobře absorbuje teplo, přes den se rozehřeje a večer po západu slunce ho vydává zpět do okolí. Žaluzie v noci proto působí jako topení.

Zbytečně nevyvářejte

Nechte si několikahodinové vaření nebo pečení na chladnější dny. Sporák i trouba zbytečně přitápějí v již tak rozpáleném domově. A navíc, těžká jídla se do horkých dnů stejně nehodí a budete se cítit lépe, když si dáte třeba salát.

Vlhčete záclony

Navlhčete záclony, závěsy obyčejným rozprašovačem na květiny.

Peřiny a přikrývky patří do prádelníku

Pro lepší spánek postačí prostěradlo nebo prázdný povlak, nejlépe satén nebo mikrovlákno.

Prostěradlo a pyžamo zase do mražáku 

Když ho zkusíte dát před spaním na hodinu do mrazničky, bude se vám hned lépe usínat. A přidat tam můžete i pyžamo nebo noční košili. Nedoporučujeme se osobám s oslabenou imunitou a malým dětem.

Ledová láhev 

Naplňte vodou velkou láhev (alespoň litr) a dejte ji do mrazničky zmrznout. Poté ji vytáhněte a položte večer do ložnice, kde všichni spíte. Láhev můžete dát do pokoje ještě předtím, než půjdete děťátko uspávat. V teplé ložnici se bude led v láhvi postupně rozpouštět a tím se zvlhčí a zchladí také vzduch v pokoji.

Napusťme si trochu vody 

Když napustíme pár centimetrů ledové vody do vany, umyvadla či dřezu, voda se začne v horku odpařovat a tím ochlazovat vzduch.

Sprchujte se vlažnou vodou
Tělo zchladíte i pod sprchou, lepší než ledová, která uzavře póry, je ale vlažná. A rozhodně se neutírejte, neboť když pokožka přirozeně schne, ochlazuje se.

Kostky ledu a ventilátor 

Dalším tipem může být trik s ledem. Puštění ventilátoru v teple většinou jen rozvíří teplý vzduch. Abyste ovzduší zvlhčili a příjemné zchladili, použijte kostky ledu. Dejte led do velké mísy a ventilátor nasměrujte na ni.

Používejte rozprašovač 

Pro okamžitý účinek bez nebezpečí opaření si pořiďte láhev s rozprašovačem. Naplňte láhev pitnou vodou (lepší je teplá nebo vlažná) a několikrát za den rovnoměrně postříkejte vzduch.

Nejlepšího efektu dosáhnete s jemným rozprašováním, které napodobuje efekt mlhy a vytváří drobounké kapičky, které se rychle rozptýlí do vzduchu.

Pouštějte si relaxační fontánku 

Drobná fontánka, kde proudí voda, spolehlivě zvýší vlhkost v místnosti.
Tekoucí voda je velmi přirozený způsob, jakým se do vzduchu dostává vláha.

 

 

 

….. vše pro Vaše zdraví 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *