Zázračné trio pro naše zdraví

Stres z našeho životního stylu, špatné stravovací návyky a nemluvě o sezónních změnách, přispívají ke vzniku problémů odvozených od oslabeného imunitního systému.

Tradiční čínská, japonská a korejská medicína používá vybrané houbové odrůdy pro své přínosy pro zdraví, zejména jejich pozitivní účinek na imunitní systém a protože jsou dostupné na trhu jako doplňky stravy. Nejvýznamnější jsou Shiitake, Reishi a Maitake.

Shiitake (Lentinus edodes) je druhá nejvíce kultivovaná houba na světě. Japonský název odkazuje na strom, typ kaštanu, kde roste.

Je to výborný zdroj aminokyselin, minerálů a vitamínů. V tradiční čínské medicíně se Shiitake používá se k léčbě nachlazení, virů a jiných onemocnění, jako jsou bolesti žaludku nebo bolesti hlavy. Stimuluje imunitní a zažívací systém, má také kardiovaskulární účinky a je antimikrobiální.

Vlhké, tmavé, zalesněné hory v Asii jsou přirozeným stanovištěm Reishi (Ganoderma lucidum). Tato houba je široce používána v tradiční čínské medicíně. Na rozdíl od Shiitake, se nedá jíst s ohledem na hořkou chuť a tvrdou konzistenci, proto je podávána jako extrakt.

Má mnoho přínosů pro zdraví: zvyšuje odolnost těla proti bakteriím, parazitům a virům, pomáhá snižovat krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu a inhibuje agregaci krevních destiček, což pomáhá předcházet problémům s oběhem.

Maitake (Grifola frondosa) je známé v japonské kultuře jako „král hub“.
Je široce oceňované pro svou chuť v kuchyni, také je běžně používané v tradiční čínské medicíně.
Je známé pro své stimulační působení na obranu organismu, ale také proto, že obsahuje některé sacharidy, které působí jako prebiotické vlákno, stimulující růst blahodárného intestinálního růstu bakterií.
Za zmínku také stojí, že vzhledem k tomu, že má nízkou hodnotu kalorií a tuků, tento přírodní produkt může pomoci při úbytku hmotnosti.

 

 

 

Vše pro Vaše zdraví ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *