Detoxikujte tělo přírodní cestou

Většina z nás žije uspěchaný a navíc nestřídmý život. Náš organismus je neustále zanášen toxiny, kterých se postupem času nedokáže sám zbavit. Málokdo praktikuje takzvané odlehčující či postní dny nebo jiné očistné kúry. Značné množství chorob je přitom způsobeno zanesením organismu usazeninami, které se nahromadily v buňkách, orgánech, krevních i lymfatických cévách. Čistící a vylučovací systém je tím více zatížen, čím více je organismus vystaven nezdravým příměsím ve vodě, potravě, ovzduší. Negativní roli hraje i nedostatek pohybu. Je proto potřebné dokonale probudit vyměšovací, vylučovací a detoxikační funkce organismu.

Mezi čistící mechanismy, jako jsou potní kúry, římské, finské či rusko-turecké lázně a bylinné čaje se zařadila díky svým mimořádným vlastnostem a účinky i bylina amerických pouští jménem Yucca Schidigera.

Yucca roste za extrémních podmínek, kdy denní teploty dosahují až 50 stupňů Celsia, ale v noci klesají na minus 15 stupňů. Tato pouštní travina vegetuje, zelená se, nádherně žlutě kvete a plodí, což samo o sobě je botanicky výjimečné. Zajímavá je hlavně tím, že obsahuje velice účinné látky zvané saponiny.

Indiáni Yuccu důvěrně znají odedávna, mají k ní úctu a respekt. Říkají o ní, že působí na všechno. Toto tvrzení se nutně muselo zdát naivní, ale vědecký výzkum ukázal, že tomu tak opravdu je. Saponiny totiž působí v těle člověka na všechny povrchy sliznic, kůži, cévy a to tak, že snižují povrchové napětí. Tím působí jako čistič a odstraňovač všeho, co je tam přichyceno, nalepeno – jako třeba: chronický zánět, hlenový alergický infiltrát, sklerotické cholesterolové pláty, minerální kaménky či písky.

Saponiny tvoří ve střevě s cholesterolem nerozpustnou sloučeninu, což brání jeho vstřebávání a následnému zvyšování hladiny cholesterolu v krvi. Odstraní se tak hypercholesterolemie, nebezpečí infarktu myokardu, zánět dutin s polypy i bez nich, alergické projevy na kůži i na sliznicích.

Mizí migrény, zlepšují se choroby revmatické, artrózy i roztroušená skleróza a degenerativní choroby páteře, jako je Bechtěrev. Zmírňuje zánětlivá onemocnění kloubů. Aktivní látky yuccy napomáhají rychlému odstranění pocitu únavy, a to tím, že usnadňují vyplavování kyseliny mléčné ze svalů.  Vyčistí se sliznice zažívacího ústrojí, játra, slinivka a orgány močových cest. Často je možno ustoupit od některých urologických operací.

Užívání této byliny však vyžaduje velkou trpělivost. Proces čistění trvá i několik měsíců. Záleží na stupni zanesení organismu i na věku. Čistící účinky Yuccy jsou prokazatelné – člověk se zbaví 0,5 až 2 kg usazenin, a to hlavně z cév a kloubů. Zlepšuje se pohyblivost, arytmické srdce se zpravidelní, znormalizuje se krevní tlak, cholesterol a kyselina močová.

Vše pro vaše zdraví …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *