Detox plic

Plíce jsou vstupním orgánem, do kterého pronikají jako první škodlivé látky, které se v plicích usazují a způsobují zdravotní potíže.
Zanesené plíce jsou nejčastěji přisuzovány kuřákům, bohužel tento problém se netýká pouze jich.

Základem dobře fungujících plic je jejich detoxikace, odstranění nadměrného zahlenění
Plicní okruh sužovaný stresem, smutkem, depresí si zaslouží relax.

Správným dýcháním posílíte plíce, potrénujete kapacitu plic, zklidníte mysl a uvolníte celou řadu blokád, které způsobují nepříjemné pocity, jako jsou nedostatečné nadechnutí, motání hlavy, svíravý pocit na hrudi.

Plícím nejvíce pomáhá pobyt na čerstvém vzduchu, dechodá cvičení, pohyb, saunování, inhalování solných a bylinných roztoků.

Nejčastější příznaky zanesených plic
časté zívání
dušnost
záchvaty kašle
ucpaný nos
slabší dech a řeč

Najděte si každý den chvíli na pozorování svého dechu, a to po dobu alespoň pěti minut. Sledujte, jak proniká nosními dírkami dále do hrudní dutiny, bránice a pořád směrem dolů do břicha. Pokládejte dlaně na zmíněná místa a vnímejte, jak jimi vzduch prochází, jak je napíná, jemně masíruje, uvolňuje.

Věděli jste, že…

… ranní kašel nemusí být špatné znamení? Pokud jste jinak naprosto zdrávi, je dokonce na místě. Ráno po probuzení se plíce tímto způsobem zbavují nadbytečného usazeného hlenu.

Vyzkoušet můžete i bylinkovou variantu, která podporuje odhlenění
Zázvorový nápoj

Spojení zázvoru a kurkumy plícím prospívá. Zázvor brání hromadění hlenu a kurkuma podporuje vylučování toxinů z plic

Na přípravu budete potřebovat
3 cm odřezek zázvoru, 2 lžičky mleté kurkumy, 400 g cilbule a 1 l vody.
Do vroucí vody vložte nastrouhaný zázvor, kurkumu a cibuli. Přiveďte k varu, zmírněte plamen a vařte do chvíle, dokud se nevypaří cca polovina vody. Nápoj ochutit cukrem nebo medem. Cukr přidávejte do vroucí vody jako první, med jako poslední. Při delším vaření by přišel o většinu prospěšných látek. Dvakrát denně užívejte 2 lžíce po dobu 14 dnů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *