Černý zázrak aneb Káva a její příběh, druhy a vlastnosti

Denně se prý na světě vypije 2,25 miliard kávových šálků. Taky patříte mezi ty, co kávu často pijí, ale vlastně o ní nic neví? Pojďme to společně tímhle článkem změnit! 

 

 

SEZNAMTE SE S KÁVOVNÍKEM

Káva podle staré legendy pochází z Etiopie, konkrétně z oblasti Caffa. Tamější pasák koz si v dávných dobách všiml, že jsou jeho zvířata po pojídání zvláštní rostliny mnohem aktivnější. Objevil tak kávovník a jeho blahodárné účinky.  Kávovník je ovocný strom plodící peckovice. Ve spojitosti s kávou mluvíme o zrnech, zrna jak je známe jsou ale ve skutečnosti pecky kávových třešní. Určitě jste slyšeli o arabice robustě. Jsou to druhy kávovníků. Arabica pochází z kávovníku arabského, robusta z kávovníku statného.

 

KÁVA KYSELÁ NEBO HOŘKÁ? 

Jak to, že káva chutná různě? Ovlivňuje to druh kávovníku, z něhož konkrétní zrna pochází. Nejsme baristé, nebudeme zacházet moc daleko, ale jako základní se hodí vědět:

 

Kyselost – ARABICA

Arabica tvoří asi 75 % světové produkce kávy. Její hlavní vlastností je lahodná chuť a typicky různá míra kyselosti. Různým křížením arabiky vznikají její poddruhy a ty pak vynikají různými chuťovými podkresy, třeba lesním ovocem, ořechy apod. Arabica je náročná na pěstování, vyžaduje teploty kolem 20°C a sklízí se až po šesti letech růstu. Sbírá se ručně. Zrnka se vyznačují zelenou barvou s namodralým odstínem a křivou rýhou. Pěstuje se především ve Střední a Jižní Americe, v Africe a v Austrálii.

 

Hořkost – ROBUSTA

Robusta je chuťově robustní. Její chuť je plná a velmi hořká. I ona se ale mísí a kříží, a je základem pro jemnější poddruhy kávy. Narozdíl od arabiky není tak náročná na pěstování, sklízí se už po dvou letech. Sbírá se strojově.  Její zrnka mají uprostřed rovnou rýhu a jsou světle zelená s nahnědlým nebo našedlým odstínem. Pochází z Jižní Ameriky, kde se i nadále vydatně pěstuje, ale najdeme ji i v Asii, např. ve Vietnamu.

 

Vyváženost – MIX

Málo kdy  pijeme jenom jeden druh kávy. Její kyselost nebo hořkost by byla tak výrazná, že by se pravděpodobně nedala pít, a proto se arabica s robustou míchá. Podle chuťové preference proto volte vyšší podíl jedné nebo druhé.

 

KÁVA A ÚČINKY PRO ZDRAVÍ

Chutná, voňavá, ale i zdravá, taková je kvalitní káva. Samozřejmě když se pije v rozumném množství. Komplikace způsobuje kofein, kterého bychom denně neměli přijmout více než 400 mg, což odpovídá tak 3 až 4 šálkům kávy. Teď ale k těm účinkům – káva stimuluje mozek, to je neoddiskutovatelný klad kofeinu. Tělu dodává antioxidanty, obsahuje jich zhruba 200 druhů. Potlačuje také sklony k depresi, což je podpořeno i její vůní. Za zmínku stojí také skutečnost, že podporuje sportovní výkony. Její složky podporují mysl i ,,nakopávají” tělo, a tak si ji s oblibou před výkonem dávají třeba běžci. Co je nesmírně důležité – káva podporuje trávení. Žaludek se díky ní totiž snáze vyrovnává se zkonzumovanou stravou.

2 zdravotní zajímavosti, u kterých je dobré zpozornět:

  • Káva by se měla pít alespoň hodinu po jídle. Proč? Protože na sebe váže železo, a tím zhoršuje a zpomaluje trávení, pokud se vypije bezprostředně. Ideální je dát si kávu před jídlem, protože zvyšuje produkci žaludečních šťáv a žluči.
  • Velkým a dávno vyvráceným mýtem je, že káva dehydratuje. Není to tak, v rámci pitného režimu ji normálně zařazujme do svého příjmu (ale kafíčka samozřejmě nesmí být jediné, co pijeme).

 

 

 

 

… vše pro Vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *