Chcete zdolat únavu a nemoc?

DŮVĚRA V MOUDROST VÝCHODU. „Není na světě bylina, aby na něco nebyla.“ Tato pravdivá a hezky vyjádřená moudrost je bohužel velmi macešská k tak výjimečným a  zvláštním organismům, jako jsou právě houby.

V zemích dálného východu bychom však mnohem spíše slýchali, že: „Není na světě houby, která by byla na houby.“ Zde je tradice a zejména historická zkušenost s používáním hub v lidové i moderní medicíně mnohem silnější a počítá se již na tisíce let.

Stále více se kolem nás v prodeji objevují „zázračné“ přípravky, které před třemi lety opustily periferní chemické laboratoře a jako revoluční a zcela neprověřené novinky dnes mají všem zaručit úplně vše. Zklamání mnohých lze poté spolehlivě předpokládat.

Vložili důvěru v historické materiály – moudrost moudrých a prameny starší než deset generací. Vybrali jsme pro Vás dvě nejvíce ceněné a pradávnými i současnými medicinmany velebené houby používané v léčitelství a medicíně dálného východu.

SHII-TAKE (Houževnatec jedlý)

Pro své široké účinky byla houba vysoce ceněna a již za dynastie Ming (1386-1644) ji známý lékař WHU SHUI nazval elixírem věčného života. Po výbuchu jaderné bomby v Hirošimě se lékaři zoufale pokoušeli zlepšit u tisíců pacientů průběh nemoci z ozáření s jejími fatálními následky zejména na buňky kostní dřeně, sliznice a kůži. Testováni byli i přírodní „favorité“ mezi nimi – SHII-TAKE. Pozorované účinky této houby vedly okamžitě k jejímu vědeckému výzkumu a daly základ některým dnešním patentovaným medikamentům. Ne všechny prospěšné látky se však dosud podařilo chemicky popsat, odhalit a synteticky vyrábět.

LESKLOKORKA LESKLÁ (REISHI, LING-ZHI neboli kouzelná rostlina)

Čínská a japonská lidová medicína používá LING – ZHI více než 4000 let. Slavné autority léčitelství ji doporučovaly pacientům, kteří potřebují: „zmenšit játra a čistit žluč.“ V 19. století byla hojně užívána a ceněna v medikaci u pacientů s dlouhodobými zánětlivými projevy a nádorovými onemocněními. I tato houba je dnes předmětem intenzivního výzkumu.

 

vše pro Vaše zdraví ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *