ŽENŠEN – KOŘEN ŽIVOTA

Ženšen je v povědomí lidstva zapsán jako elixír, který dokáže vyléčit vše od chřipky po nejzávažnější choroby. Mrkvovité kořeny této byliny, mající často tvar lidské postavy, byly odpradávna hlavní ingrediencí nejrůznějších léků východní medicíny.

Ženšen znají mnohé kultury a národy již po tisíciletí. Panax ginseng obsahuje panaxany, což jsou látky, které dokážou snižovat krevní cukr a polysacharidy jsou řetěz sacharidových molekul, jenž posilují imunitní systém těla. Dále kořen obsahuje také vitamin C, skupina vit. B, minerální látky, třísloviny, pektiny, fytosteroly, pryskyřice, slizy, škroby, saponiny, alkaloidy, a další. Například saponiny jsou látky, které rozpouští hleny, posilují nervový systém, vážou přebytečné žlučové kyseliny a zamezují rozmnožování choroboplodných zárodků v těle. Dále na sebe vážou cholesterol z potravy a okamžitě jej vylučují, tudíž zabraňují jeho ukládání. Třísloviny zase účinně aktivují látkovou výměnu a zažívání. Uklidňují střeva a žaludek.

Všehoj léčivý je velký harmonizér a antistresor, který pomáhá organismu vyrovnat se s dlouhodobým psychickým zatížením. Je to vynikající prostředek, který silně posiluje organismus a je ochranným faktorem při celkovém nepříznivém zdravotním stavu.

Ženšen působí stimulačně, podporuje imunitní pochody v těle, má silné regenerační a rekonvalescenční účinky, proto jej často používají onkologicky nemocní lidé po chemoterapii. Jeho užívání upravuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje cévní systém a preventivně působí proti srdečním a cévním onemocněních jako jsou infarkt a mozková příhoda.

Ženšen patří mezi osvědčené prostředky při žaludečních obtížích, zabraňuje průjmu, podporuje střevní peristaltiku a regeneruje játra. Platí i na nízký krevní tlak. Podporuje koncentraci a zlepšuje paměť, hojí rány a pomáhá při depresích. Kromě výše uvedeného je známým lékem na mužskou neplodnost a impotenci.

Posiluje paměť, zbystřuje smysly, chrání před vyčerpáním a selháním adaptačních mechanismů.

Vše pro Vaše zdraví ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *