Bylinky pro krásné vlasy

Vlasy jsou pýchou každé ženy, bohužel často trpí různým fénováním, kulmováním, barvením, či žehlením, což se projevuje například lámavostí, roztřepenými konečky či vypadáváním vlasů. Aby byla zachována jejich krása a síla, je nutné jim věnovat dostatečnou péči. Kdo chce zvolit cestu bez chemie, jsou tu bylinky.

Bazalka

Bazalka má mnoho léčebných vlastností pro naše vlasy. Stimuluje růst vlasů a krevní cirkulaci ve vlasové pokožce. Uklidňuje svědění!

  • Udělejte si pastu z čerstvé bazalky společně s olivovým olejem. Aplikujte na hlavu,  zabalte ji do sáčku ať se řádně zapaří a nechte působit přes noc.

Měsíček

Mesíček je bohatý na minerály a antioxidanty. Také se skvěle hodí pro světlé vlasy. Stimuluje růst vlasů, posiluje je a pomáhá produkovat kolagen.

  • Udělejte si macerát a ten poté nanášejte jako zábal na vlasy – přikryjte horkým ručníkem a nechte aspoň 30 minut na hlavě.

Lněné semínko

Lněné semínko je plné antioxidantů, které pomáhá odstraňovat toxiny a také mrtvé buňky z pokožky hlavy. Silně vyživuje a posiluje zničené vlasy.

Zalijte semínka horkou vodou a nechte je zgelovatět. Můžete je zalít i studenou vodou a potom je nechte odležet přes noc. Semínko pustí gel a ten zceďte přes plátno a vetřete do vlasů. Gel nemá dlouhou trvanlivost, je tedy dobré ho co nejdříve spotřebovat nebo uchovat po několik dní v lednici. Můžete do něj nakapat i váš oblíbený esenciální olej.

Lékořice

Vyživuje pokožku a léčí poškození způsobené houbovou infekcí, exémem a chemikáliemi.

Povařte kořen lékořice ve vodě asi 5 minut a poté nechte vychladnout. Pravidelně odvarem oplachujte vlasy!

Máta

Máta má protizánětlivé účinky, je skvělá na svědivou pokožku hlavy a vyživuje vlasy. Pokud použijeme mátu na oplachy hlavy, tak pomůže revitalizovat škody napáchané chemickými přípravky. Je ideální během detoxu, při přechodu.

Udělejte si macerát v oleji. Používejte i výluh na oplachování vlasů. Doporučujeme použít i esenciální olej do zábalu a do vlasového spreje.

Kopřiva

Kopřiva odmašťuje, očišťuje a posiluje vlasy. Podporuje růst vlasů. Velmi účinná je hlavně vnitřně, kdy čistí krev a tím napomáhá očistě pokožky.

Ibišek

Ibišek se používá jako prevence vypadávání vlasů a proti šedinám. Také pomáhá obnovit růst vlasů na holých místech.

Macerujte ibišek v kokosovém oleji a potom použijte k masáži pokožky a nechte 15 minut působit.

Zázvor

Bojuje proti vypadávání vlasů a nabuzuje je k růstu. Pomáhá vlasům aby byly silnější, zdravější a zářivější.

Ideální je udělat si zázvorový macerát a ten smíchat s olivovým olejem. Namazat na hlavinku a nechat přes noc.

… vše pro Vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *